post

Genleşme Tankı

Genel olarak ısıtma sistemlerinde daha çok rastlanılan bir ürün olan genleşme tankı, imbisat deposu olarak da adlandırılmaktadır. Genleşme tankı, kombi ve kazan gibi merkezi sistemler ile ısınan yapılarda, ısınan suyun hacim olarak kazanlar içerisinde genleşmesi ile ortaya çıkan basıncın önüne geçilmesi amacıyla üretilmiştir. Daha bilgisel konuşacak olursak, genleşme tankı su basınçları neticesinde büyümeye bir nebze şans tanır iken belirli bir basınç noktasından sonra içerisinde bulundurduğu havayı kaybetmesiyle o bölmelere de su aldığında yüksek bir basınç seviyesine ulaşıyor. Ardından ise emniyet vanalarından fazla almış olduğu suyu dışarıya aktarıyor. Genel olarak sistemler de değişiklik gösterse dahi 1-2 bar aralığında bir basınç seviyesinde bu basınç alanında hava olması gerekmektedir. Sizde profesyonel hizmet almak istiyorsanız hemen firmamızı arayabilirsiniz.

Hidrofor Tankı

Çelik saç malzemelerden yapılan hidrofor tankı, basınca ve hidroforun yapısına göre tasarlanan bir tanktır. Hidrofor sistemlerinde ise tankın görevi, yardımcı elemanları üzerinde taşımak, bununla birlikte su ve havayı bir araya getirerek, suyun iletilmesi için gerekli olan basıncı oluşturmaktır. Bazı hidrofor tanklarında hava temini adına kompresör yerine hava subabı ya da hava enjektörü kullanılmaktadır. Öte yandan bazı tanklarda ise hava ve su bölgelerinin birbirinden bir membran yardımıyla ayrıldığını görebilmek mümkündür. Membran, basınca dayanıklı olarak tasarlanmış olan bir lastik olarak nitelendirilebilen bir maddedir. Eğer siz de hidrofor sisteminize en uygun olan bir hidrofor tankı ihtiyacı duyuyorsanız, bu konuda firmamızdan anında yardım alabilirsiniz.

Su Deposu

Su kesintilerine ya da farklı amaçlara karşın, binalarda, işletmelerde, fabrikalarda ve her türlü ortamda kullanılmakta olan su deposu ürünleri, farklı farklı maddelerden ve malzemelerden oluşan ürünlerdir. Su depolarının asıl amacı, barındırmış oldukları suyun hijyenli bir şekilde saklanmasını sağlamaktır. Bununla birlikte herhangi bir su kesintisinde ve kullanım ihtiyacı duyulmasında, su deposunun devreye girmesi, su deposu kullanımının bir başka amacıdır. Fiberglas, plastik, kagir, paslanmaz çelik, betonarme ve galvaniz gibi maddelerden yapılabilen su depoları, bu maddeler sayesinde hem daha dayanıklı hem de daha hijyenik olabilmektedir. Eğer siz de su deposu ihtiyacı duyuyorsanız, bu konuda firmamızdan anında yardım alabilirsiniz.

Su Tankı

Suyun gerekli görülmesi durumunda kullanılabilmesi adına, sağlıklı ve hijyenik ortamlarda tutulmasına yarayan depolara su tankı adı verilmektedir.Su tanklarının birçok yapıda ve özellikte olduğunu söylemek mümkündür. Betonarme, galvaniz, kagir, plastik, çelik ve fibergals gibi birçok su tankı çeşidi bulunmaktadır. Bu çeşitler arasında karar vermek için öncelikle suyun depolanma amacını belirlemeniz gerekmektedir. Binalarda, işletmeler ve daha birçok yerde su tankına ihtiyaç duyulabilmektedir. Yapıda herhangi bir su kesintisi olması durumunda, su temini yapmakta olan su tankları, bu nedenle büyük bir önem taşımaktadırlar. Su tankı konusunda yardım almak isterseniz, firmamızın bu konuda profesyonel hizmetlerinden yararlanmanız, bu ihtiyacınızın karşılanması konusunda doğru bir seçim yapmanıza neden olacaktır.